Zapchana toaleta nie odbiera wody

O zapchaną toaletę wcale nie tak trudno. Wystarczy tylko nieodpowiednio wykonana instalacja kanalizacyjna lub nieodpowiednia jej eksploatacja, aby problem stał się realny. To zagrożenie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach, gdzie usterka może być bardziej złożona i dotyczyć całego pionu.

Przypominamy, że jeżeli sytuacja jest poważna, pomóc może tylko doświadczony hydraulik – Kraków. Warto zadzwonić do specjalisty jak najszybciej!

Brak odbioru wody z toalety to najczęściej występujący problem – spuszczona woda nie spływa z muszli lub robi to bardzo powoli. W takiej sytuacji istnieje kilka sposobów postępowania:

  • demontaż muszli – usunięcie zalegającej w niej wody i odkręcenie muszli, a następnie usunięcie nieczystości zalegających w jej wnętrzu
  • zastosowanie spirali do udrażniania rur kanalizacyjnych, żmijki – celem jest przetkanie odcinka między toaletą a pionem kanalizacyjnym, żmijki nie należy stosować w toaletach ceramicznych, ale po demontażu muszli, ponieważ w przeciwnym przypadku można ją uszkodzić

Gdy toaleta zatyka się regularnie, problemem może być osadzony w rurach kamień, który blokuje odpływ nieczystości – osadzają się one na ściankach i nie można usunąć ich bez odpowiednich narzędzi hydraulicznych. W takim przypadku niezbędne są profesjonalne usługi hydrauliczne Kraków. Stosuje się wtedy specjalne spirale napędzane elektrycznie, które wyposażone są w specjalistyczne końcówki przeznaczone do ręcznego usuwania zatorów. W efekcie po poprawnie wykonanej usłudze toaleta nie będzie się już zatykać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *